MVR10D112K-S
Mfr.Part #
MVR10D112K-S
Datasheet
MVR10D112K-S
Description
VARISTOR 1100V 3500A DISC 10MM H
Stock
305
Capacitance @ Frequency :
90 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
155J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
680 V
Maximum DC Volts :
895 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
1210 V
Varistor Voltage (Min) :
990 V
Varistor Voltage (Typ) :
1100 V